Серпнева конференція педагогічних працівників міста Бережани 2016 року

 

Учитель - це не професія, це покликання, це творчість, що надихає, дає сили та ідеї. Вони дають відчуття значимості, яке присутнє у кожного, хто пов'язаний із дітьми. Кожен прожитий день у школі не схожий на попередній. Так і хочеться вигукнути: "Мить, зупитись!". Щоразу педагог переосмислює, аналізує і визначає власні професійні пріоритети і спрямування, запитуючи себе: "Що дав мені минулий навчальний рік? Що чекає мене в наступному?"

 На ці запитання та багато інших учителі міста Бережани отримали відповіді на вчительській серпневій конференції, яка відбулася 30 серпня. Метою її було підбиття підсумків розвитку освіти міста у 2015-2016 навчальному році, визначення завдань на 2016-2017 навчальний рік та розкриття особливостей інноваційних технологій у контексті глобалізаційних процесів. У роботі конференції взяли участь представники всіх педагогічних колективів міста, а також почесні гості: Музичка В.Я., міський голова, Захарків О.М, заступник міського голови, Джуман Б.М. голова районної організації профспілки працівників освіти і науки.

Із благословення Всечесних отців о.Михайла і о.Миколи та їх духовного наставництва педагоги міста розпочали свою роботу.

Святкову конференцію вітали діти. Ті, заради кого працює і творить учитель. Це учасники зразкової вокальної студії «Крок» і ансамблю «Україночки» (керівник Видиш Р.М.), учні 2-Б класу (кл.керівник Ж.І.Семеген), 9-х класів (кл.керівники О.С.Лещишин, О.Г.Дуда), 11 класу (кл.керівник Г.М.Кріль) Бережанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 (хореограф свята Христина Готра).

Особливі слова привітання пролунали від міського голови Володимира Музички та начальника відділу освіти, молоді і спорту Галини Михальчук для вчителів-ювілярів: Токарської З.Ю., Гривнак Г.Я., Шевчук Г.Б., Ганич О.М., Були Б.В. Щира подяка прозвучала від заступника міського голови Захарківа О.М. в адрес учителів-ветеранів освітянської ниви: Загачевської Г.В., Богданець Л.П, Боднар І.М., Була Б.В., Димашевський В.Г., Заяць Я.М., Онуфрієнко Л.С., Шуфляд І.В., Туркевич М.В., Федчишин С.В., Самарик І.Г.

У доповіді начальника відділу освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради Михальчук Г.В. чітко проаналізовано здобутки минулого навчального року та визначено головні шляхи розв’язання завдань на 2016/2017 навчальний рік для забезпечення доступу дітей до якісної освіти. У своєму виступі Галина Василівна наголосила на тому, що розвиток освіти є пріоритетним напрямком діяльності Бережанської міської влади, якою створюються всі умови підготовки конкурентоспроможного, соціально адаптованого випускника. Першочерговим завданням буде поліпшення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів міста. Також було акцентовано увагу присутніх на особливостях нового навчального року, де особлива увага приділятиметься дошкільній та початковій освіті, заходам щодо наступності між зазначеними ланками.

Із тезами Концепції нової української школи ознайомила освітян Юськів У.Я., інспектор шкіл, провідний спеціаліст відділу освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради.

Голова районної організації профспілки працівників освіти і науки Джуман Б.М. запевнив педагогів у цілеспрямуваній роботі профспілкової організації на захисті трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти.

Приємно, що у цьому році всі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади надали фотоматеріали про організацію навчання, дозвілля та оздоровлення дошкільників, вагомі досягнення учнів та вчителів за минулий навчальний рік та власні методичні розробки занять, уроків, виховних заходів.

Із презентаціями роботи навчальних закладів виступили Вітковська М.С., заступник директора з навчальної роботи Бережанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 («Інноваційні підходи до організації методичної роботи з педагогами в умовах сучасного освітнього простору»), Галещук О.В, учитель Бережанської школи-гімназії ім.Б.Лепкого («Створення умов для самореалізації учня під час роботи літніх мовних таборів»), Івасіків М.І., методист Бережанської СЮТ («Якість позашкільної освіти як основа її конкурентноспроможності»), Гах Л.П., вихователь групи продовженого дня Бережанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 («Система національно-патріотичного виховання школи у викликах часу»), Кузів О.І, вихователь-методист ДНЗ «Золотий ключик» («Використання здоров’язберігаючих технологій у ДНЗ «Золотий ключик»).

Учасники серпневого вчительського зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих за волю України земляків Олександра Філя та Володимира Дідуха, а також усіх тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої держави.

Варто зауважити, що перша міська серпнева конференція показала не лише усі напрацювання в галузі освіти, а й відкрила світ творчості вчителів та працівників навчальних закладів міста, що проходив під девізом: «Не золотом і сріблом славиться педагог, а своїм талантом і майстерністю». Вернісаж творчих доробків справді здивував: це і традиційна українське вишиття, і сучасна стилізована вишивка, вироби з бісеру та дивовижна техніка плетіння з паперу, квілінг, ляльки-мотанки та багато іншого, що вражає майстерністю людських рук. Було представлено і поетичний доробок педагогів - друковані збірки творів.

Учителю! Ти йдеш по цій землі

І слід стає твій крок за кроком

Яскравим вогником у сутінках пітьми,

А все життя для тебе є уроком.

На сьогодні триває реформування освітньої галузі нашої держави, мета якого стати розвиненою європейською державою, нарощувати свій науково-освітній потенціал.

Тож до нових звершень і здобутків, шановні освітяни!

                      

 

Погода в Бережанах