163. Одна зернина - одна людина

23 вересня 2016 року в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» відбулась презентація мистецького проекту «163. Одна зернина – одна людина». Автор Ростислав Бортник - архітектор із Відня, родом з Бережан, ще декілька років тому замислився над створенням проекту, який би розповів про історію України. Український біль про Голодомор став вирішальним фактором у висвітленні саме цієї сторінки в історії українського народу.

Мета проекту - осмислення масштабів геноциду за допомогою зерна. Мистецький проект "163" - це 192 639 385 зерен, де кожна зернина символізує життя.

З відкриттям проекту автора привітав Євген Нищук, Міністр культури України. Міністр підкреслив важливість створення проекту «163», як спосіб вираження думок і відчуттів з даної теми, не приурочуючи до жодних дат. Щоб зберегти пам'ять про Голодомор, ми маємо частіше про це говорити, ніж раз на рік – в четверту суботу листопада.

Саме тому на базі навчальних закладів міста Бережани буде проведено мистецьку акцію «163. Одна зернина – одна людини», в ході якої саме учні матиму можливість ознайомитися з інформацією про трагедію українського народу під час Голодомору та взяти участь у висадженні славнозвісних 163 зернини (середня кількість зернин у п’ятьох колосках), з метою створення «нашого живого монументу, монументу кожному загинутому українцю». Адже саме це спонукатиме до збереження історії, ми будемо пам'ятати про це, бо будемо бачити це кожного дня!

DSC 0195 min DSC 0193 min DSC 0188 min

 

Погода в Бережанах