Ми наближаємося до завершення 2019-2020 навчального року. У надзвичайних умовах жорстких карантинних заходів опинився увесь світ, у тому числі й система освіти, яка є значною частиною суспільного життя. Тривалий карантин неабияк поламав плани випускників та абітурієнтів цього року та породив безліч запитань щодо вступної кампанії 2020.
Відповідно до роз’яснення МОН щодо особливостей та строків проведення цьогорічного тестування 2020, розміщеного на офіційному сайті МОН України 23 квітня 2020 року, та інформації, опублікованої на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти 24 квітня 2020 року, відділ освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради інформує:
• Зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році пройде з дотриманням соціального дистанціювання та з використанням засобів індивідуального захисту.
• Терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році залежать від тривалості карантину в Україні.
- У разі якщо карантин завершиться не пізніше початку червня – основну сесію ЗНО буде проведено орієнтовно 25 червня – 17 липня. У такому випадку результати ДПА та ЗНО учасники отримають до 31 липня.
- Якщо ж карантин триватиме до початку серпня, основна сесія ЗНО відбудеться орієнтовно 17 серпня – 4 вересня. Результати буде оприлюднено до 17 вересня.
- Проведення додаткової сесії ЗНО у 2020 році заплановано на 28 липня – 11 серпня, якщо карантин звершиться у червні. В іншому випадку додаткову сесію буде організовано протягом 22 вересня – 6 жовтня.
• Формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться.
За правилами під час складання ЗНО в аудиторії перебуває максимум 15 учасників та 2 інструктори. Обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії, яка, безумовно, буде дотримана у зв’язку з епідемією. Соціальне дистанціювання також буде забезпечене і біля входу в приміщення, у якому проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей.
• Без змін залишаться кількість тестів та їхній зміст.
Кожен учасник може скласти максимум 4 тести, а кількість завдань у них, які ґрунтуються на матеріалі, що вивчається у квітні-травні 11 класу, мізерно мала. Таке завдання може бути лише одне на весь тест, тому передруковувати тираж тестових зошитів через таку малу кількість завдань недоцільно. Модель ранжування результатів тестування знижує вплив зовнішніх факторів і УЦОЯО зможе статистично згладити певні прогалини у підготовці учасників через карантин.
• У зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції усі учасники ЗНО та інструктори будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиками. Приміщення будуть провітрювати та дезінфікувати.
• Учасники, які контактували з хворими або самі інфікувались коронавірусом, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли одужають або вийдуть із самоізоляції. У разі, якщо через ізоляцію чи хворобу вони будуть змушені пропустити і додаткову сесію тестування, вони будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я. Таке правило діяло і раніше для людей з низкою захворювань. Для таких категорій абітурієнтів в умовах вступу до університетів передбачені окремі особливості та форми проведення вступних іспитів.
• Після завершення карантину всі зареєстровані учасники зможуть у звичному форматі пройти пробне ЗНО.
• Дати пробного ЗНО також залежать від тривалості карантину. Якщо він завершиться до початку червня пробне ЗНО відбудеться у червні, якщо до початку серпня - першій половині серпня.
• В особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти розміщено матеріали, які допоможуть краще підготуватись до тестування. В кабінетах можна переглянути інформаційне відео, попрацювати з тестами, попрактикуватись у заповненні бланків відповідей, навчитись ефективно розподіляти час.
Пам’ятайте! Незважаючи на карантин, школярі мають продовжувати опановувати знання, адже карантин – не канікули. Стежте за актуальними новинами проведення цьогорічного тестування, наполегливо готуйтеся до ЗНО і будьте здорові!